Гост библиотеке, глумац и пјесник Дејан Ђоновић

od strane | 15. августа 2019 | 2019, Вијести, СВИ ЧЛАНЦИ

Најмлађи читаоци библиотеке имали су прилике да се друже и уживају у пјесмама Дејана Ђоновића, пјесника и глумца из Херцег Новог, који је гостовао у нашој библиотеци, 19. априла 2019. године.

Дејан Ђоновић је рођен у Котору, дипломирао је одсјеку за продукцију  Факултета драмских умјетности на Цетињу и стални је члан Градског позоришта Подгорица. Пише и објављује поезију  за дјецу, а до сада је по његовим пјесмама, компоновано више од 70 композиција. До сада је објавио збирке пјесама Распродаја снова, Срце ми је шарено, Одлична идеја, Птице сугласнице, Слане пјесме, Трема. Захваљујући књигама које је пјесник даровао библиотеци, као и школским библиотекама у основним школама, наши читаоци имају прилику да открију и читају занимљиву поезију Дејана Ђоновића, са којим су имали прилике да се, уз гитару, пјесме, рецитовање и глуму друже у библиотеци.

Сусрет пјесника Дејана Ђоновића са читаоцима наше библиотеке уприличен је у оквиру манифестације „Дјечије царство“, која  се по тринаести пут одржава у Бањалуци и садржи неколико програмских цјелина:

• Међународни фестивал дјечије поезије
  • Градско такмичење у рецитовању ученика основних школа у Бањој Луци
  • Такмичење у рецитовању ученика основних школа Републике Српске
  • Креативне радионице за аранжирање цвијећа и бојење ускршњих јаја
  • Издавање Зборника Фестивала дјечије поезије
  • Издавање специјалног броја књижевног часописа за дјецу „Ризница“
  • Гостовања дјечијих пјесника у градовима и школама Републике СрпскеИзборни фестивал „Мали победник“ у Београду