Мурал са ликом Данила Киша

od strane | 5. септембра 2019 | 2019, Вијести, СВИ ЧЛАНЦИ

Мјесец август, у библиотеци је био  у знаку израде мурала са ликом Данила Киша, на зиду зграде средње школе, у којој је смјештена Народна библиотека, која носи име великог српског писца, Данила Киша. Осликавање  мурала побудило је велику пажњу наших суграђана који су својим свакодневним посјетама, фотографисањем и објавама на друштвеним мрежама, пропратили сваку фазу израде мурала. Мурал Данила Киша осликао је наш суграђанин, сликар Срећко Лале. Са завршетком осликавања лика Данила Киша,  читаоци и посјетиоци библиотеке, као и запослени, имају привилегију да се приликом сваког уласка у библиотеку најприје поздраве са великим писцем, чије име носи библиотека. Мурал Данила Киша на улазу у Народну библиотеку представља  дио програмских активности које библиотека у овој години организује, поводом 120 година постојања и рада и 30 година од смрти Данила Киша.